Disperare sau descoperire?
Haos sau Adevar?
Tristete sau dorinta?
Durere sau Experienta?
Singuratate sau autocunoastere?
Ce inseamna de fapt singuratatea? Curajul de a fi tu cu tine insuti ?Sa fie poate singura cale sigura spre autocunoastere? Singuratatea are limite?
…..o clipa doar tu cu tine….stai…si gandeste-te (daca poti) …totusi…la cum esti tu(doar tu) in aceasta lume!
Ne ascundem precum potârnichile de singurătate și hulim acest cuvânt. Cu toate astea, recunosc cu mâna pe cinstea lui Băsescu și pe corectitudinea lui Ponta, că, nu de puține ori, te poți simți singur când ești înconjurat de lume. Nu mai știu cine a spus că „Singurătatea e dieta sufletului” ce zici de asta?
Imi place teribil…pot spune chiar ca „ador” ideea insa ma doare/irita ca simt de-abia acum…..
Simți că te sufoci și că anxietatea ți se ridică din stomac în gât 🙂 Lasă ideea asta pentru trainica bătrânețe, atunci o să ai timp să experimentezi și să te învălui de plapuma grea a singurătății. Cu toate, trebuie să recunosc, că singurătatea și momentul ăla cu tine îți înalță spiritul creator.
aaa….esti tare amuzant..Tu si Ponta+Basescu….sa inteleg ca ii admiri deja..:)
🙂